«Міст- перший крок: Запоріжжя - Чернівці

ПОСТ-РЕЛИЗ

соціально-мистецького проекту «Міст- перший крок: Запоріжжя – Чернівці».

13 листопада потужна команда із Запоріжжя прибула до Чернівців з метою реалізації проекту «Міст – sперший крок: Запоріжжя – Чернівці». Організатором події виступив Запорізький муніципальний театр танцю за підтримки департаменту культури і туризму Запорізької міської ради та Українського культурного фонду.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Головна мета проекту – ​інтеграція культур та співпраця громад Західного та Південно-Східного регіонів України.

14 листопада 2018р. в галереї по вул. І.Франка,15 відбулася презентація проекту, на якій делегація із Запоріжжя на чолі з директором-художнім керівником театру танцю, заслуженим працівником культури України Ларисою Неверовою та головним козаком Запорізького краю, заслуженим артистом України Олегом Григор’євим звернулись до громади міста Чернівці, щоб поміркувати про майбутнє рідної землі. Присутніх вітав ансамбль солістів академічного ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії. Гостей зустрічали начальник управління культури Чернівецької обласної ради – Китайгородська Віра Микитівна, начальник управління культури Чернівецької міської ради – Сафтенко Юлія Костянтинівна та громада міста Чернівці.

Запорожці запросили мешканців міста до Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка на концертну програму Запорізького муніципального оркестру JAZZ CITY BAND під керівництвом Валерія Авдієвського. Увечері цього дня глядачі поринули у море енергії і ритму, палітру осінньої природи, любов, натхнення і чудовий настрій джазових популярних інструментальних і вокальних композицій у виконанні оркестру театру танцю та солістки Поліни Гонтарь.

А 15 листопада відбувся благодійний публічний показ хореографічної драми Запорізького муніципального театру танцю «Тіні забутих предків». Режисер-постановник вистави Андрій Романов, головний балетмейстер, заслужений артист України Олександр Нестеров, балетмейстери Дар’я Жужура та Олег Кравець з балетною трупою театру звернулись до глядача із своїм баченням твору великого українського письменника М.Коцюбинського. Заходи відвідало біля 1000 мешканців Чернівців. Творчість представників південно-східного регіону визвала у них щиру зацікавленість. На рівні міських та обласних департаментів культури Запоріжжя та Чернівців бути започатковані організація і здійснення обмінних заходів та партнерські відносини в гуманітарній та культурній сферах.

Опубликовано: 21 Листопада, 2018 в 5:21 pm

Категории: Новини