«Терпсихора запрошує»

«Терпсихора запрошує»

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення відкритого фестивалю-конкурсухореографічного мистецтва «Терпсихора запрошує»

І. Загальні положення

1.1. Відкритий фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Терпсихора запрошує» (далі – Фестиваль-конкурс) проводиться Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, департаментом культури і туризму Запорізької міської ради, комунальною установою «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, Запорізьким муніципальним театром танцю департаменту культури і туризму Запорізької міської ради (далі – Засновники).

1.2. Фестиваль – конкурс є некомерційним заходом, вступний внесок не передбачений.

1.3. Метою Фестивалю-конкурсу є:

 • – популяризація та розвиток хореографічного мистецтва;
 • – виявлення і підтримка молодих талантів, хореографічних колективів, надання їм можливості реалізувати свій творчий потенціал;
 • –  удосконалення  виконавської майстерності  та підвищення художнього рівня хореографічних колективів;
 • – налагодження культурних зв’язків, творчої співпраці колективів з різних областей України.

ІІ. Умови та порядок проведення Фестивалю-конкурсу

2.1. Фестиваль-конкурс проводиться щорічно у квітні місяці з нагоди Міжнародного дня танцю згідно з програмою Фестивалю-конкурсу, затвердженою Засновниками на відповідний рік.

2.2. Для забезпечення організації і проведення Фестивалю-конкурсу утворюється організаційний комітет (далі – Оргкомітет). До складу Оргкомітету входять представники Засновників, комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, Запорізького муніципального театру танцю департаменту культури і туризму Запорізької міської ради,  провідні діячі культури і мистецтв.

Склад Оргкомітету, дата та місце проведення Фестивалю-конкурсу у відповідному році затверджується наказом Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

Склад журі, програма Фестивалю-конкурсу затверджується рішенням Оргкомітету.

2.3. До участі у Фестивалі-конкурсі запрошуються аматорські хореографічні колективи (від 6 учасників) установ культури клубного типу незалежно від форми власності і відомчого підпорядкування, мистецьких шкіл, центрів дитячої та юнацької творчості, вищих навчальних закладів, концертних організацій, національно-культурних товариств, хореографічних студій;

2.4. Хореографічні колективи беруть участь у номінаціях:

 • – «народна хореографія»;
 • – «класична хореографія»;
 • – «сучасна хореографія».

2.5. Фестиваль-конкурс проводиться за категоріями:

 • «А» – аматорські хореографічні колективи (клубних закладів у містах та селищах міського типу, центрів дитячої та юнацької творчості) учасники віком від 14 років;
 • «Б» – аматорські хореографічні колективи (клубних закладів у сільській місцевості) учасники віком від 14 років;
 • «В» – хореографічні колективи мистецьких шкіл, вищих навчальних закладів віком від 14 років;
 • «Г» – професійні колективи (хореографічні ансамблі творчих об’єднань, філармоній та театрів, концертно-гастрольних організацій тощо).

2.6. Кожний колектив, який бере участь у конкурсній програмі, готує 2 номери загальною тривалістю до 10 хв.

2.7. Для виступів на концертних майданчиках міста можна включати додаткові номери.

2.8. Для участі у Фестивалі-конкурсі необхідно подати:

 • –  заявку в електронному вигляді (сканована копія) на участь за формою (додається);
 • –  коротку інформацію про колектив;
 • –  музичний супровід у форматі мр-3 та відео-запис  конкурсних номерів з назвою колективу та конкурсних номерів.

2.8.1. Заявка подається до 20 квітня (включно) на електронну адресу Запорізького муніципального театру танцю департаменту культури і туризму Запорізької міської ради: teatrzp@i.ua, тел. (0612) 233-10-87. Твори конкурсної програми в заявці мають бути записані у порядку їх виконання на Фестивалі-конкурсі. Заміна творів після подачі заявки або під час конкурсної програми не допускається. За надану інформацію щодо авторів та хронометраж використаних музичних творів керівники колективів несуть особисту відповідальність (Згідно Закону України «Про авторське право і суміжні права» організатори заходу сплачують роялті).

2.8.2. музичний супровід у форматі мр-3 та відео-запис конкурсних номерів із назвою колективу та конкурсних номерів надсилаються до 30 березня (включно)  на електронну адресу Запорізького муніципального театру танцю департаменту культури і туризму Запорізької міської ради: teatrzp@i.ua, тел. (0612) 233-10-87, моб. тел. 050-60-30-130,                               Viber 067-613-06-07 – Неверова Лариса Степанівна, директор-художній керівник Запорізького муніципального театру танцю департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, заслужений працівник культури України.    

2.9. Фонограми мати при собі під час проведення заходу на цифрових носіях.

2.10. Витрати на проїзд, проживання, харчування учасників – за рахунок відряджаючої сторони.
При прибутті до Запоріжжя, кожному учаснику при собі мати паспорт, ідентифікаційний код (у разі поселення).
     Під час проведення Фестивалю-конкурсу обробка персональних даних його учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

2.11. Під час Фестивалю-конкурсу колективи беруть участь у всіх заходах, пов’язаних із програмою Фестивалю-конкурсу (за згодою).

2.12. Учасники Фестивалю-конкурсу повинні дотримуватись вимог цього Положення  та норм і правил безпеки життя. Відповідальність за життя та безпеку учасників Фестивалю-конкурсу несуть керівники або відповідальні особи.

2.13. Організатори Фестивалю-конкурсу забезпечують організований проїзд для учасників від залізничного або авто-вокзалу м. Запоріжжя до місця проживання та місця проведення Фестивалю-конкурсу. За потребою допомагають вирішити питання щодо поселення та харчування.

2.14. Організатори Фестивалю-конкурсу беруть на себе витрати щодо проживання  особисто запрошених колективів та членів журі з інших областей України.

ІІІ. Журі Фестивалю-конкурсу та критерії оцінювання виступів

3.1. Оцінювання виступів учасників Фестивалю-конкурсу проводить журі. Журі є робочим органом Фестивалю-конкурсу, завданням якого є оцінювання конкурсних виступів, визначення переможців, проведення майстер-класів, тренінгів тощо.

3.2. До складу журі Фестивалю-конкурсу входять представники Засновників та провідні фахівці в галузі хореографічного мистецтва.

3.3. Журі залишає за собою право присуджувати (не присуджувати) звання володаря Гран-прі.

3.4. За наслідками оцінювання журі може прийняти рішення про:
присудження усіх призових місць, визначених цим Положенням;
поділ призових місць між учасниками-переможцями;
відмову у присудженні призових місць, якщо жодна із хореографічних постановок колективів – учасників не відповідає умовам цього Положення;
присудження заохочувального призу.

3.5. Рішення журі є остаточним та перегляду не підлягає;

3.6. Виступи серед учасників Фестивалю-конкурсу оцінюються в кожній номінації за такими критеріями:

 • – художній рівень та оригінальність хореографічної постановки;
 • – чистота виконання, виразність, емоційність, чіткість малюнка  та технічна майстерність;
 • – відповідність хореографічної лексики, музики, сценічного костюму;
 • – оригінальність сценічного твору;
 • – сценічна культура.

ІV. Нагородження учасників Фестивалю-конкурсу

4.1. Учасники Фестивалю-конкурсу нагороджуються грамотами, дипломами та пам’ятними подарунками.

4.2. Колективи-переможці  беруть участь у Гала-концерті.

4.3. Заходи з проведення Фестивалю-конкурсу висвітлюються  засобами масової інформації.

V. Фінансування Фестивалю-конкурсу

Фінансування заходів Фестивалю-конкурсу здійснюється за рахунок коштів, передбачених в обласному та місцевому бюджетах на проведення заходів галузі культури, інших джерел не заборонених чинним законодавством України та зацікавленими установами, організаціями.Обмеження

Не дозволяється використання рідини або іншої субстанції, які можуть намочити або привести танцювальний майданчик в небезпечний стан.

Не дозволяється використання легкозаймистих рідин і піротехнічних елементів.

Не дозволяється використання масла на виконавцях, в разі, якщо ви стикаєтеся з покриттям майданчика (щоб убезпечити наступних учасників, які вийдуть на сцену, від падінь і травм).

Забороняється викидання в зал для глядачів, елементів одягу, аксесуари, головні убори тощо.

За використання нецензурної лексики в музичних композиціях будь-якими мовами, непристойних рухів, що ображають глядача, гендерних, расових глузувань учасники можуть бути дискваліфіковані або знижені їх оцінки.

Колектив може бути відсторонений від участі у Фестивалі-конкурсі на будь-якому етапі за некоректну поведінку (дії або висловлювання учасників або їх керівників, які ображають інших учасників), дії, які перешкоджають проведенню заходу.

Забороняється втручатися в роботу Оргкомітету та членів журі.

Будь-яка реклама та інформаційна діяльність на Фестивалі-конкурсі без попередньої згоди з Оргкомітетом заборонена.

Оргкомітет має право використовувати та розповсюджувати (без виплати гонорару учасникам та гостям Фестивалю-конкурсу) аудіо- та відеозаписи, друковану та іншу продукцію, виготовлені під час проведення заходу.

Таймінг Фестивалю-конкурсу буде опублікований після закінчення попередньої реєстрації. Оргкомітет залишає за собою право змінювати тривалість і порядок проведення заходу. Про всі можливі зміни буде повідомлено під час проведення фестивалю. Оргкомітет залишає за собою право додавати або об’єднувати категорії у випадку необхідності.

Опубликовано: 26 Березня, 2019 в 2:07 pm

Категории: